Вибираємо фільтр для очищення води.
Фільтри для очищення води
Отже, перш ніж приступити до питання правильного вибору необхідного Вам фільтра для очищення води, давайте спочатку з'ясуємо, а чи потрібен він взагалі. Ми не завжди замислюємося про якість неочищеної води, коли нею користуємося, п'ємо її, готуємо їжу або використовуємо воду в господарських потребах.
При підборі систем очищення враховується каламутність, запах, жорсткість, загальне мікробне число, кольоровість, вміст заліза, нітратів, сульфідів, фторидів та сполук натрію у воді. Це все можна дізнатися, провівши аналіз води. Але крім того є ряд ознак, які ви можете помітити самостійно ще до проведення аналізу води.
Якщо ви звернули увагу, що на чайнику залишається накип, яку важко прибрати – це ознака жорсткої води. Накип залишається не тільки на чайнику, але на всіх нагрівальних елементах, які стикаються з гарячою водою. Жорстка вода впливає на одяг, яка після прання втрачає форму, тканина стає грубіше. На раковині і ванною після води залишається плівка. Жорстка вода впливає і на здоров'я. Не бажано мити волосся в жорсткій воді, так як від цього вони стають більш жорсткими, шкіра сушиться і лущиться.
Підвищений вміст заліза – ще одна ознака з яким ми найчастіше стикаємося при використанні води для дому. При підвищеному вмісті заліза залишається рудий наліт, іржаві плями на сантехніці, вода має металевий смак у чистій воді на дні з'являється рудий осад.
Слабкість, запаморочення, загальне нездужання та інші недуги зазвичай ми списуємо на погоду або неправильне харчування. Не виключено, що в деяких випадках так воно і є, але основна причина криється саме у воді. Кожен день для нормального функціонування організму нам необхідно мінімум два літри рідини, а якість і склад неочищеної води залишає бажати кращого. Ми починаємо розуміти, що з водою щось не так, коли помічаємо на плитці у ванній кімнаті білясті розводи, а в самій ванні, душовій кабіні, раковині або унітазі некрасиві іржаві плями і патьоки. З'ясувати, чому це відбувається і наскільки забруднена не фільтрована вода, а вона, повірте, забруднена, Вам допоможе аналіз води. Він покаже, які шкідливі органічні та неорганічні складові присутні у воді і, найголовніше, допоможе прийняти рішення про необхідність очищення води і зробити правильний вибір фільтрів і фільтруючих елементів.
Перший крок (аналіз води) зроблений, але його не достатньо для вибору фільтрів конкретно для Вашого будинку. Необхідно визначитися потреби очищеної води. Для чого це потрібно? Отримані дані дозволять підібрати саме той фільтр, продуктивність і ресурс якого в змозі впоратися з очищенням того об'єму води, який необхідний саме Вам. Показник споживання залежить від кількості осіб, які проживають у будинку, а також береться до уваги кількість точок витрати води, тобто ванні кімнати з душем і умивальниками, санвузли.
Давайте залишимо точні розрахунки наших фахівців, які професійно допоможуть Вам у цьому питанні, розрахувавши і середнє добове споживання води, а також пікову продуктивність фільтра, а самі приблизно складемо витрата води для своєї сім'ї.
Для пиття, приготування їжі, гігієнічних потреб, прийняття душу, ополіскування унітазу і миття посуду в середньому необхідно 250 літрів на добу для однієї людини. Можна це перевірити дослідним шляхом. Сім'я з чотирьох чоловік споживає відповідно 1000 літрів у добу. Водою ми користуємося в основному 10 годин на добу. Ділимо. Виходить, що наш фільтр повинен впоратися з очищенням 100 літрів на годину.
Ось тепер, маючи дані аналізу води, приблизно знаючи продуктивність фільтра, який відповідає Вашим вимогам, можна сміливо вибирати фільтра та фільтруючі елементи для свого будинку.
Якщо Ви хочете використовувати своє джерело в повній мірі, тобто для пиття, приготування їжі. Це очищення води за допомогою «фільтрів для питної води». Ви можете вибрати проточною фільтр з потрійною системою очищення води.
Але варто пам'ятати, що такий фільтр видаляє з води солі мінералів і залізо. Для вирішення цих проблем слід скористатися системами зворотного осмосу.
Якщо необхідно очистити не тільки воду для пиття, а всю проточну воду, то слід звернути увагу на системи комплексного очищення води. Ці фільтри призначені для очищення води від марганцю, заліза, органіки, амонію, солей жорсткості.
Побутові фільтри бувають такі: реагентні, безреагентные, комплектованные автоматичним клапаном, які проводять автоматичне регенерацію засипки.
Засипання бувають різного виду і підбираються за результатами аналізу води.
Для видалення механічних домішок (пісок, глина, мул) використовують магістральні фільтри, які встановлюють на магістральну трубу холодного водопостачання при вході в будинок або квартиру. Очищають воду від мікрочастинок іржі, піску і інших зважених матеріалів.
Є фільтри для побутової техніки : для пральної або посудомийної машини, для бойлерів та котлів, які не дають зв'язуватися і осідати солей жорсткості на нагрівальних приладах.
При виборі фільтрів, як правило, виникає багато питань, починаючи від призначення, конструктивних особливостей і закінчуючи установкою. Звертайтеся до нас з будь-якими з них, і Ви отримаєте кваліфіковану консультацію наших фахівців. Вони також допоможуть підібрати Вам таку конфігурацію системи очищення, яка максимально очистить Вашу воду і, як наслідок, захистить Ваше здоров'я, сантехнічні комунікації та побутову техніку.