Проточний фільтр для води або зворотний осмос?
Давайте розглянемо кілька видів фільтрів, які, маючи невисоку вартість, володіють хорошими показниками очищення води. Співвідношення ціна-якість, а також компактне розташування і окремий кран для очищеної води, роблять їх досить привабливими і популярними на ринку водоочисних систем. Це проточні фільтри і фільтри очищення води зворотнім осмосом.
Почнемо з проточних. Принцип їх дії відповідає назві, тобто вода очищається при відкритті крана і її русі через картриджі по колбам на протоці. Ще їх називають фільтри під мийку. Залежно від показань аналізу води на забруднення, ці системи можуть складатися з трьох, чотирьох і навіть п'яти колб, в кожну з яких встановлений певний фільтруючий елемент (картридж). В основному використовують три ступені.
Такі системи видаляють основні забруднення:
- механічні домішки;
- активний хлор і хлор-з'єднання;
- частково надмірну жорсткість (магній, кальцій);
- частково бактеріальний склад і органіку.
Як правило, зміст першої колби являє собою дрібнодисперсний картридж з поліпропілену або волокна, який видаляє з води механічні домішки. Це пісок, іржа і т. п. Рівень очищення вимірюється в мікронах від 1 до 100. На першому етапі вода очищається від іржі, піску і інших часток крупніше 5 мікрон. Чим вище рівень очищення, тим за більш короткий проміжок часу картридж вимагає заміни. Зазвичай середній ресурс картриджа для механічного очищення коливається від 1500 до 3000 літрів.
Друга щабель видаляє шкідливі хімічні складові знаходяться в надходить воді. Це хлор, хлорорганічні сполуки і солі, що додають жорсткість воді. У більшості випадків фільтруючим елементом виступає високоякісне активоване вугілля.
Третя щабель комплектується картриджем з спеченого активованого вугілля кокосового горіха, видаляє неприємний запах, частина заліза і органіку. Третій етап здійснює остаточну очищення води, зупиняючи частинки розміром більше 1 мікрона. Ефективність очищення даних систем до 50% з 100.
Фільтр для проточної води має ряд плюсів:
- економія місця, так як відсутня накопичувальний бак
- просте підключення
- дешевизна
Але варто пам'ятати, що такий фільтр не пом'якшує воду і не видаляє з неї солі мінералів і залізо. Для вирішення цих проблем слід скористатися системами зворотного осмосу.
Маючи бажання отримати питну воду вищої міри очищення, варто звернути увагу на метод очищення зворотним осмосом. Це процес очищення полунепроницаемой мембраною, під тиском пропускає молекули води і розчиненого в ній кисню, затримуючи і видаляючи практично всі шкідливі розчинені компоненти, солі важких металів, органічні домішки і бактерії. Давайте розглянемо детально пристрій і принцип роботи систем із зворотним осмосом.
Існують системи зворотного осмосу з накопичувальним баком і проточні системи. Єдина вимога до обох – необхідний тиск в трубопроводі, не нижче 2,8 атмосфер. Але навіть у разі занижених показників проблема вирішується за допомогою встановлюваної помпи підвищення тиску. Отже, з чого ж складається ця система.
Як і у вищеописаних проточних фільтрах тут є три колби з фільтруючими елементами, які виконують ідентичні функції. Після їх попередньої очистки вода поступає на обратноосмотічеськую мембрану, де під дією різниці тисків відбувається основна очищення води. Розмір пор у мембрані, виготовлених з синтетичних матеріалів, скручених в рулон, становить 0,0001 мікрон. Цей розмір дозволяє розділити воду на два потоку. Один – кришталево чиста вода, що надходить або в накопичувальний бак (накопичувальна система), або через вугільний постфільтр прямо до крану (проточна система), а інший – водний розчин підвищеної щільності зливається в дренажну систему. В результаті, на виході Ви отримуєте свіжу, смачну, настільки чисту воду, яка навіть не потребує кип'ятіння.
Основна різниця між проточними зворотноосмотичними фільтрами і накопичувальними полягає в продуктивності мембран. В накопичувальних вона невелика - 150-300 літрів на добу (0.1-0.15 літри в хвилину). Після накопичення очищеної води в баку (7-10 літрів) фільтрація припиняється і по мірі використання автоматично поновлюється. У проточних системах відсутність бака компенсується високою продуктивністю мембрани (1-2 літри в хвилину).
И в дополнение эти системы могут укомплектовываться дополнительными картриджами для минерализации (обогатит воду такими минералами как магний, кальций, натрий).
Эффективность очистки воды данными системами 98% из 100.
Замена картриджей производится до 2-4 раз за год, в зависимости от количества потребляемой воды и качества входящей воды. Например, если водой пользуется семья из 3-4 человек – картриджи предварительной очистки воды меняется раз в полгода.
Термін служби мембрани залежить від якості вхідної води, тиску в трубопроводі, кількості споживаної води. Як правило, мембрану змінюють 1 раз у 1-2 роки.
Зверніться до нас і наші фахівці допоможуть підібрати Вам систему очищення питної води оптимальну за ціною і характеристиками.